Hõissaa, meil on vastlad!

Lisatud: 09 Veebruar 2016
Kirjutas Marge Põdra Klikke: 1440

 Sel aastal ei saanud traditsioonilist sõitu Kassinurme teha, sest maa oli roheline ja vihma sadas. Kuid nii meeleolukat rahvakalendri tähtpäeva ei saa pidamata jätta, seega sai see teoks toas õppealajuhataja Marge ja muusikaõpetaja Merikese eestvedamisel.

Lapsed tulid kolme rühma kaupa saali tubasest liumäest alla lastes. Vestlesime kombestikust, kammisime seitse korda juukseid ja "pesime" üheksa korda nägu. Nii oli kombeks, et saada pikad läikivad juuksed ja peletada sääsed suvel endast eemale. Vastlapäevaga käib kindlalt kaasas kelgusõit ja seekord oli väga lõbus teha saanisõitu tekkidega. Kaks sõpra ees ja üks kelgul- nii läks lõbusõit lahti. Nooremaid lapsi abistasid õpetajad, suuremad said sellega ise edukalt hakkama.

 Seejärel panime kinnisilmi seale saba taha. Mõni saba sai kõrva peale, teine hoopis kehast eemale, sead said lõbusad. Vanarahvas ajas lohakuse ja laiskuse majast kada keppidega tagant tõugates naabrite juurde. Meie ajasime kada hoopis metsa, et üheski rühmas laiskust ja lohakust ei oleks.

 Lusikaga "ubade" potti viimist võtsid lapsed väga tõsiselt, ühtegi uba lusika pealt maha ei kukkunud ja supp sai päris hea. Ka Päikese rühma lapsed proovisid pallide lusika peal kandmise ära. Lõpetuseks kuulasime laulu "40 vastlakuklit" ja tegime hoogsalt liigutusi kaasa.

 Vanemad rühmad said sea saba panemise ja supikeetmise mängud rühma kaasa võtta, et veelkord mängud läbi mängida.

Lõunasöögiks oli tradistiooniline hernesupp ja vastlakukkel. Lumeta vastlapäev möödus meeleolukalt ning jääb traditsiooniliste väljasõitude seas kindlasti kauaks meelde.

 

 

 

 

 

Kontakt

  • Pae tn 2,Jõgeva linn, 48304, Eesti Vabariik
  • E-N: 7.00-18.30 R: 7.00-18.00
  • Lasteaed on mängumaa, mängides ma targaks saan
     

    Jälgi meid Facebookis!Jälgi meid!

    Veebi tegi: Webetex OÜ.